PL EN RU

Glinka bentonitowa

Glinka bentonitowaStosowana w naszych pochłaniaczach wilgoci glinka bentonitowa to naturalny bentonit wapniowy, czyli wapniowy uwodniony glinokrzemian sodowy. Często nazywana jest także montmorylonitem albo żywą glinką. Montmorylonity to minerały ilaste z grupy smektytów.

 

Naturalne pochodzenie glinki bentonitowej


Glinka bentonitowa ma naturalne pochodzenie
. Powstaje z pyłu wulkanicznego w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Bardzo często jej powstawaniu towarzyszy woda. Nazwa bentonit wzięła się od Fortu Bentona w stanie Wyoming w Stanach Zjednoczonych, gdzie odkryto ogromne złoża tego surowca.

To surowiec, który jest niezwykle bogaty w minerały zawiera między innymi: krzem, magnez, żelazo, sód, wapń, potas. Łącznie jest to ponad 70 wartościowych minerałów. Bentonit występuje w kilku odmianach. Najpopularniejsze rodzaje to:
 

  • wapniowy,
  • sodowy.

 

Jak wygląda glinka bentonitowa?


Glinka bentonitowa ma postać drobnego proszku
. Jest bardzo delikatna. Można powiedzieć, że jest aksamitna w dotyku. Charakteryzuje się także brakiem zapachu oraz tym, że nie barwi. Ma szary kolor. Szary odcień oznacza, że jest dobrej jakości. Stosowana w naszych pochłaniaczach wilgoci glinka bentonitowa ma ziarnisty kształt o rozmiarze 0,25 mm - 6,3 mm.

 

Zastosowanie glinki bentonitowej


Aktywny bentonit nie jest substancją szkodliwą i niebezpieczną dla środowiska, nie ma więc konieczności jego utylizacji. Spełnia on normy techniczne DIN55473, MIL 3464E, NFH00320. Jest na tyle bezpieczny, że stosowany jest w wielu branżach. Wykorzystuje się go na przykład w przemyśle kosmetycznym, a nawet farmaceutycznym. Ma także zastosowanie przy kuracjach detoksykujących. Jak widać, jest bezpieczny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i ludzkiego organizmu.

 

Pochłaniacze wilgoci z glinką bentonitową


Ze względu na swoje właściwości absorpcyjne glinka bentonitowa jest wykorzystywana do produkcji pochłaniaczy wilgoci
. Posiada ona niesamowitą zdolność wchłaniania wody. Po kontakcie z wodą nie rozpuszcza się, tylko pęcznieje i przybiera postać gąbki. Jej istotną właściwością jest to, że ma silny ładunek ujemny, przez co przyciąga wiele toksyn i szkodliwych substancji.

 

Rodzaje i zastosowanie pochłaniaczy wilgoci z glinką bentonitową


W naszej ofercie znajdują się pochłaniacze wilgoci z glinką bentonitową w różnej postaci:
 

  • granulatu,
  • saszetek,
  • tabletek.
     

Sprawdzają się one w wielu branżach. Pochłaniacze wilgoci stosowane są na przykład w farmacji, przemyśle chemicznym, produkcji okien, branży spożywczej i wielu innych.

Jeśli zastanawiają się Państwo, jaki rodzaj wypełnienia pochłaniacza wilgoci będzie najlepszy w Państwa przypadku, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez formularz na stronie. Nasi specjaliści z pewnością pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie z uwzględnieniem Państwa branży i produktów.