PL EN RU

Pochłaniacze wilgoci dla branży chemicznej

Odpowiednia ochrona przed wilgocią środków chemicznych jest niezwykle istotna. Zarówno podczas ich magazynowania i transportowania, jak i badań laboratoryjnych. Ich zawilgocenie mogłoby doprowadzić do niepożądanych reakcji chemicznych. Dlatego tak ważne jest, aby do tego nie dopuścić. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu, rekomendowanym wszystkim firmom z branży chemicznej, są pochłaniacze wilgoci.

 

Co to jest pochłaniacz wilgoci dla branży chemicznej?

 

Cechą charakterystyczną pochłaniacza jest doskonała zdolność absorpcji pary wodnej. Z tego względu stanowi niezwykle skuteczne zabezpieczenie przed wilgocią różnego rodzaju produktów. Może występować w wielu postaciach:

 

 

Pochłaniacze mają też różny skład. Mogą się składać z:

 

 

Ochrona środków chemicznych przed deszczem kontenerowym

 

Jak już zostało wspomniane, pochłaniacze wilgoci dla branży chemicznej chronią produkty zarówno podczas transportu, jak i magazynowania. Duże ryzyko zawilgocenia występuje w czasie transportu morskiego, między innymi ze względu na zmienne warunki atmosferyczne. Często dochodzi wówczas do zjawiska nazywanego deszczem kontenerowym.

 

O deszczu kontenerowym mówimy wtedy, kiedy para wodna, która powstaje we wnętrzu kontenera magazynowego albo transportowego, skrapla się i opada na ładunek. Dochodzi wówczas do uszkodzenia opakowania lub samego produktu, co wiąże się z dużymi stratami finansowymi. Aby temu zapobiec, należy zastosować specjalny pochłaniacz kontenerowy dla branży chemicznej, który obniża poziom wilgotności w kontenerze. Pozwala stworzyć w jego wnętrzu odpowiedni mikroklimat, dzięki czemu towar dociera do celu w nienaruszonym stanie.

 

Kontenerowe pochłaniacze wilgoci dla branży chemicznej sprawdzają się nie tylko podczas transportu morskiego, ale także kolejowego i drogowego.

 

W celu kompleksowej ochrony przed wilgocią rekomendujemy zastosowanie aluminiowej folii barierowej, jako dodatek do pochłaniacza.