PL EN RU

Pochłaniacze wilgoci dla farmacji

Pochłaniacze wilgoci w farmacjiSurowce oraz gotowe produkty farmaceutyczne w formie stałej (tabletki, kapsułki, substancje sypkie) są szczególnie narażone na niekorzystne działanie wody.
 

Wpływ działania wody objawia się jako:

- "pocenie" kapsułek;
- zmiana stanu skupienia i struktury leku
  (kruszenie tabletek, powstawanie grudek z  produktu w postaci sypkiej);
- pleśnienie.

Następstwem zaniedbań w aspekcie ochrony przed wilgocią są zmiany w obrębie właściwości chemicznych leków, skrócenie terminu przydatności leku do spożycia, jak również zahamowanie procesu produkcyjnego oraz straty materialne.

Branża farmaceutyczna wymaga zapewnienia ochrony przed wilgocią na każdym etapie procesu technologicznego (Pochłaniacze wilgoci dla farmacji). Obejmuje on szereg czynności od przechowywania surowców, poprzez proces produkcji, zabezpieczenia opakowań jednostkowych oraz zbiorczych, po transport i składowanie gotowych produktów farmaceutycznych.

 

Pochłaniacze wilgoci w farmacjiZabezpieczenia opakowań jednostkowych leków.

Nawet najbardziej niezawodne opakowanie nie uchroni leku przed działaniem wilgoci zamkniętej  wewnątrz  opakowania.  Aby uniknąć  negatywnych skutków działania wilgoci w środku opakowania umieszcza się saszetkę z środkiem pochłaniającym wilgoć Microbag.
 

Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie w nakrętce opakowania kapsułek lub granulatów Silica gel, glinki bentonitowej lub sita molekularnego. Pochłaniacze te stanowią dodatkową ochronę w okresie spożywania leku przez konsumentów, kiedy to opakowanie jednostkowe jest kilkakrotnie w ciągu dnia otwierane i zamykane.

 

Zabezpieczenia opakowań zbiorczych, magazynowanie i transport. 

Aby uchronić produkty przed niekorzystnymi zmianami i tym samym wydłużyć okres ich składowania proponujemy Państwu różnej wielkości saszetki z pochłaniaczem wilgoci typu Tyvek® lub NON WOVEN umieszczonym w opakowaniu.

Pochłaniacze wilgoci w farmacjiWyroby branży farmaceutycznej są substancjami wrażliwymi na wilgoć. Tego rodzaju zagrożenia występują w największej skali w czasie transportu między zakładem produkcyjnym, miejscem konfekcjonowania, a punktami dystrybucji leku.

Największe zagrożenie stwarza transport morski, podczas którego warunki klimatyczne takie jak ciśnienie i temperatura ulegają gwałtownym wahaniom. W tym przypadku ogromnym problemem są często występujące uszkodzenia opakowań zewnętrznych spowodowane skraplaniem pary wodnej we wnętrzu kontenera.
 

Do zabezpieczenia ładunku przed tzw. DESZCZEM KONTENEROWYM służą pochłaniacze kontenerowe, które za pomocą zawieszki ze sznurka lub innego rodzaju uchwytu można umieszczać na wewnętrznych ścianach kontenera.
 

Komplementarnym zabezpieczeniem w czasie transportu morskiego w stosunku do pochłaniaczy wilgoci, są opakowania z aluminiowej folii barierowej oraz wskaźniki wilgoci. Folia barierowa posiada bardzo niski współczynnik przepuszczania wilgoci natomiast wskaźniki wilgoci umieszczane wewnątrz opakowania wskazują na rzeczywiste warunki panujące w opakowaniu. Tego typu kompleksowe zabezpieczenia pozwalają na bieżące monitorowanie poziomu wilgoci w opakowaniu bez konieczności jego otwierania.
 

Pochłaniacze wilgoci w farmacji

W transporcie dedykowanym, w którym wymagania odnośnie zabezpieczeń przesyłki przed bezpośrednim opadem atmosferycznym lub deszczem kontenerowym są wyjątkowo restrykcyjne, proponujemy zastosowanie detektorów wilgoci.  Jest  to prosty  i efektywny sposób na sprawdzenie warunków panujących podczas transportu dóbr. Niezapewnienie na poszczególnych etapach transportu odpowiednich warunków w aspekcie ochrony przed wilgocią, skutkuje zmianą barwy detektora na kolor różowy. Jest to zmiana trwała, której nie można odbarwić wraz ze zmianą środowiska, co daje 100% gwarancję dotrzymania warunków umowy.
 

Nasze produkty podlegają ciągłej kontroli (Raporty analizy RoHS) i są dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z lekami i artykułami spożywczymi (FDA).

Zobacz inne dostępne w naszej ofercie pochłaniacze wilgoci.