PL EN RU

Pochłaniacze wilgoci Silica gel (silika żel)

Pochłaniacz wilgoci Silica Gel (Silica Żel) występuje w dwóch podstawowych odmianach: białej oraz brązowej. Obie pozostają w zgodności z normami technicznymi DIN 55473, MIL 3464E, NFH00320.

 


  • Biały pochłaniacz wilgoci Silicagel jest to osuszający żel krzemionkowy; surowiec pozyskiwany chemicznie, składający się z amorficznego krzemu, który używany jest do usuwania wilgoci z zamkniętych opakowań. Pochłaniacz o kształcie ziaren bądź formy kulistej dostarczany jest luzem lub w opakowaniach. Dzięki swej czystości Silica Gel może być powszechnie stosowany w przemyśle farmaceutycznym, jak i spożywczym.

Biały Silica Gel dostępny jest w formie kulistej lub ziaren.

 

Produkt Standardowe wielkości cząsteczek
Biały Silica gel w postaci granulatu
2,5-6,0 mm 1,0-4,0 mm 0,7-1,5 mm 0,5-2,0 mm
Biały Silica gel w postaci kulistej   1,0-2.0 mm 2,0-5,0 mm  

Biały Silia Gel


  • Brązowy pochłaniacz wilgoci Silikażel jest również produktem osuszającym; skutecznie usuwa wilgoć z opakowań, a także z urządzeń, w których jest umieszczony. Syntetyzowany produkt składa się z amorficznego krzemu (SiO2), impregnowanego substancją wrażliwą na wilgoć (surowiec wolny od kobaltu). Substancja ta podczas procesu absorpcji wilgoci zmienia kolor. Jeżeli kolor pochłaniacza wilgoci jest żółty, oznacza to, że materiał jest aktywny (jest suchy). Zmiana koloru na jasnoniebieski oznacza, że zdolności osuszające Silica Gel zostały wyczerpane (jest on mokry).

Brązowy Silica Gel dostępny jest w formie kulistej lub ziaren.

 

Produkt Wielkość granulatu
Brązowy Silica gel w postaci granulatu
2,5-6,0 mm 0,7-1,5 mm 0,2-1,0 mm
Brązowy Silica gel w postacikulistej 2,0-5,0 mm    

Brązowy Silica Gel

 

  • Mix białego i brązowego Silica Gelu jest pochłaniaczem skutecznie usuwającym wilgoć ze szczelnie zamkniętych opakowań i chroniącym towary wrażliwe na wilgoć w czasie transportu czy długotrwalego magazynowania. Pochłaniacz dostępny jest w różnych rozmiarach, w zależności od zastosowania. W czasie procesu absorpcji wilgoci mix Silica Gelu zmienia kolor, co określa stopień aktywności materiału - czy jest aktywny, tzn. suchy, czy też niekatywny - maksymalnie mokry.