PL EN RU

Problemy z wilgocią

Problemy z wilgocią

W przemyśle istotnym elementem jest ochrona wyrobów przed wilgocią. Brak zastosowania odpowiedniego pochłaniacza zabezpieczającego przed jej działaniem może doprowadzić do korozji, pleśni, zawilgocenia i ogólnego pogorszenia stanu produktu.

 

W konsekwencji powoduje to straty, wynikające między innymi ze zwrotów produktów lub braku możliwości wykorzystania wyrobów. W wyniku nadmiernej wilgoci może nastąpić utrata właściwości chemicznych czy zmiana stanu skupienia produktu, co wpływa na skrócenie terminu przydatności do użycia. Zakłócenia w procesie produkcyjnym są głównym czynnikiem powodującycm straty materialne. Do tego możemy jeszcze dodać niewłaściwe magazynowanie i transport, które także przyczyniają się do uszkodzenia wyrobów.

 

Wilgoć tworząca się w pomieszczeniach oraz wewnątrz opakowań występuje tam z rożnych powodów. Jednym z nich są warunki środowiska zewnętrznego, sprzyjające powstawaniu wilgoci. Są też zagrożenia związane z opakowaniami, gdzie głównymi czynnikami sąkontakt z ludźmi (częste otwieranie opakowania barierowego) oraz szczelność opakowania.

 

Jak zabezpieczać substancje przed nadmierną wilgocią? Przede wszystkim, produkty należy na bieżąco sprawdzać. Eliminujemy przyczyny zawilgocenia, zapewniamy ochronę barierową i  zaopatrujemy się w środki pochłaniające wilgoć.

 

Pochłaniacze wilgoci są dostępne w postaci sypkiego granulatu, saszetek, kapsułek bądź tabletek. Dodatkowo firma Maverick posiada w swojej ofercie również folię aluminiową, która tworzy ochronę barierową, oraz  wskaźniki wilgoci, umożliwiające monitorowanie poziomu wilgotności.