PL EN RU

Wskaźniki, czujniki i detektory wilgoci

Wskaźniki wilgoci (detektory wilgoci)

 

Wskaźniki wilgoci (detektory wilgoci) to impregnowane produkty tekturowe. Działanie wskaźnika wilgotności opiera się na zmianie jego barwy. Jeżeli w otoczeniu występowała wilgoć, barwa wskaźnika zmienia się: z brązowej na niebieską lub z niebieskiej na różową. Czujniki wilgoci są wyrobami łatwymi zarówno w użyciu, jak i w odczycie. Co więcej, są one dostępne w wersji odwracalnej, dzięki czemu przy zachowaniu odpowiednich warunków regeneracji możemy z nich korzystać wielokrotnie.

 

 

Wskaźniki wilgoci wg zmiany barwy możemy podzielić na:

 

  • detektory wilgoci zmieniające barwę z niebieskiej na różową - brak w składzie dichlorka kobaltu (CoC12); produkt zawiera bromek kobaltu, który nie znajduje się na liście składników niebezpiecznych REACH;

  • czujniki wilgoci zmieniające barwę z brązowej na niebieską - w składzie nie występuje kobalt; produkt nie zawiera kancerogennych substancji chemicznych, nie ma związków znajdujących się na liście składników niebezpiecznych REACH.

 

 

W naszym asortymencie znajduje się szeroka gama wskaźników o różnych skalach wskazujących poziom zawilgocenia produktu (od 5% do 60%):

 

  • Wskaźnik wilgoci 5%, 10%, 15%:

Specjalnie opracowany dla przemysłu półprzewodników. Zapewnia maksymalną dokładność pomiarów w otoczeniu o niskim poziomie wilgotności względnej.

 

  • Wskaźnik wilgoci 5%, 10%, 60%:

Spełnia wymagania normy Jadec J-STD-033B. Został specjalnie opracowany dla branży elektronicznej, półprzewodników i innych.

 

  • Wskaźnik wilgoci o 6-stopniowej skali: 10-20-30-40-50-60%:

Detektor wilgoci znajduje zastosowanie w szerokim zakresie branż dzięki szczegółowej skali, która wskazuje poziom wilgotności. Kiedy odpowiedni stopień na skali pokazuje barwę brązową, względna wilgotność powietrza jest niższa niż wskazana na skali. Jeżeli barwa zmienia się na niebieską, wówczas względna wilgotność otoczenia jest wyższa od tej, którą wskazuje odpowiedni stopień na skali.

 

  • Wskaźnik wilgoci 5%, 10%, 15%:

Wskaźnik bardzo dobrze współgra z pochłaniaczami wilgoci, zabezpieczając urządzenia elektroniczne (antystatyczne). Czujniki zostały  przetestowane  i  zatwierdzone przez Szwedzki Instytut Badania w ramach IEC 61340-5-1.

 

  • Wskaźnik wilgoci 8%:

Czujnik wilgoci stosowany najczęściej jako dodatkowe zabezpieczenie, wraz z pochłaniaczami wilgoci. Pozwala to na kontrolę wilgotności wewnątrz opakowania.  Wykorzystywany głównie w małych opakowaniach, gdzie powinien być osiągnięty niski poziom wilgotności względnej.

 

 

Wskaźniki wilgoci dostępne są również w połączeniu z okienkami wskaźnikowymi umożliwiającymi kontrolę wskazań wewnątrz opakowania nietransparentnego.

 

Posiadamy również w ofercie detektory deszczu (wilgoci), które umieszcza się na zewnętrznej części opakowania.