PL EN RU

Żel krzemionkowy

Żel krzemionkowy, inaczej silica gel albo silikażel, posiada doskonałe właściwości osuszające. To właśnie zdolność absorpcji wody powoduje, że jest on wykorzystywany do produkcji pochłaniaczy wilgoci w postaci torebek. Saszetki są umieszczane w zamkniętych opakowaniach do ochrony produktów wrażliwych na wilgoć.

 

Żel krzemionkowy BrązowyŻel krzemionkowy Biały

 

Torebeczki z żelem krzemionkowym w branży odzieżowej

 

Torebeczki z silikażelem są stosowane między innymi w branży odzieżowej. Dzięki nim transportowane czy magazynowane produkty nie ulegają zawilgoceniu, a w konsekwencji zniszczeniu. Chroniona w ten sposób odzież, nawet po długim okresie magazynowania, wygląda jak nowa.

 

Możemy o tym nie wiedzieć, ale tak naprawdę styczność z torebeczkami zawierającymi żel krzemionkowy mamy na co dzień, robiąc na przykład zakupy w sklepie obuwniczym. Pochłaniacze wilgoci z silica gelem dodaje się bowiem do pudełek na buty. Dzięki temu kupowane przez Państwa obuwie, nawet pomimo długiego okresu składowania, jest w idealnym stanie.

 

Pochłaniacze wilgoci z silikażelem znajdą Państwo jednak nie tylko w kartonach z nowymi butami. Można je również spotkać na przykład w:

 

  • portfelach,
  • torebkach,
  • kurtkach.

 

Dzięki temu produkty te nie są zawilgocone.

 

Odmiany żelu krzemionkowego

 

Jak wygląda żel krzemionkowy? Występuje on w formie porowatego granulatu. Mówiąc bardziej obrazowo, ma wygląd małych kuleczek. Silikażel jest bardzo twardy oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury. Jest w stanie wytrzymać nawet temperaturę 900 °C. Warto dodać, że stosowanie pochłaniaczy wilgoci z żelem krzemionkowym jest całkowicie bezpieczne.

 

W pochłaniaczach wilgoci wykorzystuje się silica gel w dwóch odmianach:

 

  • białej,
  • brązowej.

 

Biały silica gel to środek osuszający, który służy do usuwania wilgoci z zamkniętych opakowań. Zawiera on krzem amorficzny.

 

Brązowy silica gel to środek osuszający stosowany do usuwania wilgoci z opakowań oraz urządzeń, w których został umieszczony. Jego cechą charakterystyczną jest to, że podczas wchłaniania wilgoci zmienia kolor. Dzięki temu widać, w jakim stopniu jest on nasycony wilgocią.

 

W pochłaniaczach wilgoci można zastosować mix żelu krzemionkowego brązowego i białego.

 

Wybór najlepszych pochłaniaczy wilgoci

 

Wybór odpowiedniego środka warto skonsultować ze specjalistą. Klientów zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w branży oraz rozległą wiedzę, którą chętnie się z Państwem podzielą. Doradzimy Państwu najlepiej, jak tylko potrafimy.